Koná se ve dnech 25.-28. října 2016

mladi-mesec-plakat

Představí se básnířky Lidija Dimkovska, Alenka Jensterle Doležal, Barbara Pogačnik a Stanislava Chrobáková-Repar.

První den (úterý, 25. října)
Večer v 19 hodin proběhne literární večer v (A)void Floating Gallery (Náplavka, 128 00 Praha 2), na kterém autorky přednesou své básně v originále a překladu. Večer budu moderovat Hana Mžourková a Aljaž Koprivnikar.

Druhý den (středa, 26. října)
Dopoledne v 9 hodin se na Filozofické fakultě (m. č. 23) uskuteční překladatelský seminář pražských studentů slovenistiky. Seminář uvedou Radek Čermák, Peter Kuhar a Lenka Daňhelová s přednáškou o překládání slovinských básní do češtiny. Seminář bude od 11 hodin pokračovat besedou s autorkami.
Večer v 19 hodin v Novopackých sklepech (Lomnická 76, 509 01 Nová Paka) proběhne druhý literární večer se slovinskou literaturou v Nové Pace, na kterém autorky přednesou své básně v originále a překladu. Večer bude organizovat Lenka Šulcová a Jaromír Typlt.

Třetí den (čtvrtek, 27. října)
Večer v 18 hodin proběhne třetí literární večer v Lužickém semináři (U Lužického semináře 13, 118 00, Praha 1), na kterém autorky přednesou své básně v originále a překladu.O hudební složku večera se postará Silvia Morasten. Večer bude organizovat Eliška Papcunová.

https://www.facebook.com/events/1805240523046843/
Festival organizuji:
Alenka Jensterle-Doležal, Aljaž Koprivnikar, Andrej Šurla,
Katedra jihoslovanských a balkanistických studií FF UK, Úřad Vlády Republiky Slovinsko pro Slovince ve světě, Centrum pro slovinštinu jako druhý/cizí jazyk Filozofické fakulty v Lublani, Velvyslanectví Republiky Slovinsko v České republice, Penzion a restaurace Novopacké sklepy (Nová Paka – centrum), Slovinský Spolek Josipa Plečnika….